A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Aktualności
 
 
VIII Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
W dniu 25 listopada 2016 r. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Ostrów Wielkopolski funkcjonujący przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim organizuje ósmą edycję Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2016-11-04
 
 
"Move Your Europe" - konkurs dla gimnazjalistów
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacja im. Roberta Schumana zapraszają wszystkich uczniów gimnazjów do wzięcia udziału w projekcie "Move Your Europe". Temat to "Mobilna młodzież" - jak młodzi ludzie widzą swoją przyszłość zawodową w Unii Europejskiej i w jakim stopniu „mobilność” zawodowa i edukacyjna ma dla nich znaczenie.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2016-03-17
 
 
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
W dniu 27 listopada 2015 r. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Ostrów Wielkopolski funkcjonujący przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim organizuje siódmą edycję Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2015-10-15
 
 
Roztrzygnięcie I etapu III Turnieju Klubów Europejskich
Wśród nadesłanych prac do konkursu - III Turnieju Klubów Europejskich przystąpiło 16 szkół gimnazjalnych z południowej wielkopolski. Zgodnie z regulaminem konkursu pod uwagę były brane następujące kryteria: zgodność z wymogami technicznymi, wartość merytoryczna i estetyczna.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2015-10-07
 
 
Rozwój ma wiele twarzy - konkurs
Co to jest współpraca rozwojowa? Dlaczego warto się w nią angażować? W związku z trwającym Europejskim Rokiem na rzecz Rozwoju (ERR) zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz całe społeczności szkolne do udziału konkursie „Rozwój ma wiele twarzy”. Zrealizujcie dwuminutowy film, który w prosty sposób pokaże ideę współpracy rozwojowej. Ale to nie wszystko – spot ma nawiązywać do kampanii społecznej, którą zaplanujecie.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2015-09-01
 
 
III edycja TURNIEJU KLUBÓW EUROPEJSKICH
Zapraszamy do wzięcia udziału w III TURNIEJU KLUBÓW EUROPEJSKICH
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2015-09-01
 
 
Tłumacze pisemni na start
Komisja Europejska ogłosiła konkurs dla tłumaczy pisemnych. Jeśli dobrze sobie radzisz z językami i chcesz pracować w centrum europejskich decyzji, to warto się zgłosić.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2015-08-03
 
 
Konkurs fotograficzny - "Aktywność obywatelska młodzieży"
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Młodzieży 2015, odbywających się pod hasłem “Aktywność obywatelska młodzieży”, amatorzy fotografowania z całego świata mogą wziąć udział w konkursie poświęconym zrównoważonemu rozwojowi.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2015-07-09
 
 
Konkurs - EUROPA W MOIM REGIONIE
Uchwyć w kadrze projekt, który otrzymał dofinansowanie z UE i wygraj wycieczkę do Brukseli. Komisja Europejska zaprasza do udziału w konkursie „Europa w moim regionie”, którego celem jest pokazanie jak działają projekty współfinansowane przez fundusze europejskie oraz jakie jest ich znaczenie dla lokalnych społeczności. Zdjęcia można nadsyłać do 28 sierpnia.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2015-07-06
 
 
Rodzinne i zdrowe podróże z EKUZ
W imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia, zapraszamy uczniów w wieku od 6-ciu do 15-stu lat, do udziału w konkursie plastycznym „Rodzinne i zdrowe podróże z EKUZ”. Przedmiotem konkursu organizowanego przez Departament Współpracy Międzynarodowej Centrali NFZ jest zaprojektowanie i wykonanie pracy plastycznej, która będzie w ciekawy, wesoły i oryginalny sposób przedstawiała korzyści z posiadania karty EKUZ w podróży. Do udziału w konkursie można się zgłaszać do 15 czerwca br. Zapraszamy!
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2015-05-20
 
 
Rozwój ma wiele twarzy - konkurs dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
akie znaczenie ma współpraca rozwojowa dla krajów rozwijających się, a jakie dla najbogatszych? Dlaczego warto się w nią angażować? W związku z trwającym Europejskim Rokiem na rzecz Rozwoju (ERR) zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz całe społeczności szkolne do udziału w akcji edukacyjnej i konkursie „Rozwój ma wiele twarzy”. Akcja edukacyjna zaczyna się przed wakacjami, a sam konkurs rozpocznie się 1 września 2015. Zapraszamy!
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2015-05-20
 
 
Konkurs "Lubię Unię Europejską"
Do 9 marca można przesyłać zgłoszenia do konkursu pn.: "Lubię Unię Europejską", skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatów: jarocińskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, kępińskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, kaliskiego oraz miast Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2015-03-09
 
 
Konkurs Euroscola 2015 - nowe zasady
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce organizuje po raz kolejny konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach programu Euroscola. Zwycięskie klasy szkolne otrzymają dofinansowanie pozwalające im wziąć udział w spotkaniu Euroscoli w Strasburgu w ciągu roku szkolnego 2015/2016. Euroscola to symulacja obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego dla młodzieży.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2015-02-23
 
 
Konkurs o Nagrodę Młodzieżową im. Karola Wielkiego
Rozpoczęła się ósma edycja konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży. Nagroda ma na celu wspieranie świadomości na tematy europejskie wśród młodych ludzi, jak również ich zaangażowania w integrację europejską.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-12-09
 
 
Kto w finale? - wyniki I-ego etapu Turnieju Klubów Europejskiech
Miło nam przedstawić Państwu wyniki I-ego etapu Turnieju Klubów Europejskich i zaprosić zwycięskie szkolne kluby europejskie do wielkiego finału, który odbędzie się 17 listopada br. w Publicznym Gimnazjum Sióstr Salezjanek przy Al. Słowackiego 33A w Ostrowie Wielkopolskim.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-11-03
 
 
II edycja Turnieju Klubów Europejskich
Zapraszamy do udziału w II edycji Turnieju Klubów Europejskich. Zgłoszenia (za pośrednictwem koordynatorów szkolnych) przyjmowane będą do 3 października br., zaś rozgrywki finałowe odbędą się 17 listopada 2014 r.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-09-17
 
 
VI edycja Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej
Zapraszamy do udziału w VI edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-09-16
 
 
Ruszyły zapisy do konkursu dla młodych tłumaczy "Juvenes Translatores"
Juvenes Translatores to organizowany co roku przez Komisję Europejską konkurs na najlepsze tłumaczenie, w którym mogą wziąć udział 17-letni uczniowie. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się 27 listopada – w tym roku zapraszamy do udziału osoby urodzone w 1997 roku.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-09-03
 
 
Konkurs o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”
„i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” to konkurs, w którym innowacyjne firmy oraz współpracujące z nimi podmioty badawcze z naszego regionu mogą ubiegać się o prestiżowe, najwyższe wyróżnienie w Wielkopolsce za innowacyjne wdrożenia. Łączna pula nagród w Konkursie wynosi 200 tysięcy złotych!
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-09-02
 
 
Konkurs plastyczny "DZIECI LUBIĄ GRZYBY"
W ramach projektu "Mały Zdrowy Wielkopolanin" Wielkopolska Fundacja wspierania Regionu zaprasza do udziału w Konkursie plastycznym pod hasłem "Dzieci lubią grzyby". Konkurs ma na celu wypromowanie grzybów leczniczych tak jak np. grzyby Shiitaki jako zdrowego produktu żywieniowego dla dzieci. ( Grzyby Shiitaki nie posiadają substancji ciężkostrawnych, zawierają za to bogaty zestaw mikroelementów dzięki temu są polecane do spożycia przez dzieci i kobiety w ciąży ) oraz przybliżyć zagadnienia związane z biotechnologicznymi formami uprawy grzybów jadalnych.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-06-10
 
 
Jak zmieniła się Wielkopolska 10 lat po przystąpieniu do UE? - nowy konkurs!!!
Jak zmieniła się Wielkopolska 10 lat po przystąpieniu do UE? - nowy konkurs!!!
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-05-05
 
 
Konkurs fotograficzny: Miejsca pracy dla Europy, Europa na rzecz miejsc pracy
Zapraszamy was do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Grupę PSE w Komitecie Regionów Unii Europejskiej, który nosi tytuł „Miejsca pracy dla Europy, Europa na rzecz miejsc pracy”
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-05-05
 
 
Strzał w dziesiątkę!
Co zmieniło się wokół nas w ciągu ostatniej dekady? Co Polska wniosła do Unii Europejskiej i jakie szanse Unia oferuje Polsce? Przedstawicielstwo KE zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Strzał w dziesiątkę!” Przygotujcie krótki film, który pokaże, co zmieniło się w Waszym życiu i w życiu Waszych bliskich i zamieśćcie go w internecie. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody – aparaty fotograficzne, smartfony i tablety. Na zgłoszenia czekamy do 28 czerwca, a na prace konkursowe macie czas do października.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-05-02
 
 
Przedłużony KONKURS dla dziennikarzy!
To już naprawdę ostatni dzwonek! Do 30 kwietnia 2014 r. można jeszcze nadsyłać prace do VII edycji konkursu dla dziennikarzy „Ludzka twarz Europejskiego Funduszu Społecznego”. Reportaże będą oceniane w trzech kategoriach: Pióro, Mikrofon i Ekran. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, zostaną również zaproszeni do udziału w wizycie studyjnej do Brukseli. Organizatorem konkursu jest Departament Wdrażania EFS w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, we współpracy z Przedstawicielstwem KE w Polsce.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-04-23
 
 
Wyniki konkursu "Mój pierwszy raz - dlaczego zagłosuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego?"
Dokładnie 40 dni przed wyborami europejskimi dokonaliśmy rozstrzygnięcia konkursu dla młodych wyborców. W krótkich spotach filmowych powiedzieliście o powodach, dla których 25 maja 2014 roku wybierzecie się do lokali wyborczych i po raz pierwszy oddacie swoje głosy w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-04-15
 
 
Przypominamy o konkursie Flesz na Europę
Do 15 kwietnia można się zgłaszać do konkursu na flash mob, który w ciekawy i angażujący lokalną społeczność sposób będzie promował temat 10-lecia Polski w UE oraz zachęcał do udziału w zbliżających się wyborach do PE. To konkurs zorganizowany razem z Fundacją Schumana, która czeka na zgłoszenia od szkolnych klubów europejskich, jak i od tych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które chciałyby taki klub dopiero założyć. Na zwycięzców czekają nagrody!
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-04-11
 
 
Jakie znaczenie ma dla Ciebie rozszerzenie UE?
Komisja Europejska ogłosiła konkurs pt. „Jakie znaczenie ma dla Ciebie rozszerzenie UE?”, skierowany do młodych ludzi, w UE, jak również w krajach objętych procesem rozszerzenia. Zwycięzcy otrzymają nagrodę w postaci dwudniowej wizyty w Brukseli i e-czytnika.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-04-02
 
 
Konkurs dla młodych wyborców - przedłużamy termin zgłoszeń!
Prace do konkursu "Mój pierwszy raz - dlaczego zagłosuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego?" można nadsyłać o kilka dni dłużej - czas macie do 10 kwietnia br.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-03-30
 
 
KONKURS Flesz na Europę
Razem z Fundacją Schumana zapraszamy do udziału w konkursie na flash mob, który w ciekawy i angażujący lokalną społeczność sposób będzie promował temat 10-lecia Polski w UE oraz zachęcał do udziału w zbliżających się wyborach do PE. Zapraszamy do udziału w konkursie szkolne kluby europejskie, jak i te szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, które chciałyby taki klub dopiero założyć. Na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-03-26
 
 
Konkurs "Mój pierwszy raz - dlaczego zagłosuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego?"
Wybory europejskie odbędą się już 25 maja 2014 r. Poprzez udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego masz realny wpływ na to, co dzieje się w Europie i Twoim kraju. Frekwencja wyborcza jest niestety wciąż bardzo niska. Pora to zmienić! Jeśli jesteś osobą wieku 18 - 22 lata możesz zachęcić do udziału w zbliżających się wyborach poprzez udział w naszym najnowszym konkursie.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-03-05
 
 
Moje 10 lat w UE - Konkurs Przedstwicielstwa Komisji Europejskiej
Co dla Ciebie znaczy bycie Europejczykiem? Czy po wstąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej coś się dla Ciebie zmieniło? Czy uczysz się, podróżujesz, nawiązujesz przyjaźnie w krajach UE? Zrób zdjęcie, interpretujące temat konkursowy i prześlij je do 5 marca 2014 roku, na adres Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu. To konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nie ograniczaj swojej wyobraźni!
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-02-04
 
 
Ruszyło internetowe głosowanie w konkursie "Nakręć się na wybory!"
Nakręć się na wybory! Prawie 1000 uczniów wzięło udział w konkursie "Nakręć się na wybory!" organizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Napłynęło 327 prac od 3-osobowych zespołów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jury konkursu wybierze pięć najlepszych prac w każdej z kategorii wiekowej. Dodatkowo, internauci będą mogli wybrać swoich zwycięzców. Finaliści zostaną zaproszeni na galę, która odbędzie się w marcu 2014 r. w Warszawie.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-01-15
 
 
"Konkurs na pomysł"
„Konkurs na pomysł” jest inicjatywą Pro Publico Bono, organizowaną od 2009 roku przez Kancelarię Prawno-Patentową Jarzynka i Wspólnicy. Konkurs skierowany jest głównie do studentów oraz łączy w sobie możliwość rozwinięcia talentów i okazję do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej. Organizatorzy chcą Was zainspirować do twórczego działania, a także doprowadzić do prawnego sfinalizowania pomysłów, które powstały lub powstają w Waszych głowach.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2014-01-14
 
 
Relacja z V edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej
Tegorczna edycja Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, organizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Ostrów Wielkopolski, odbyła się w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs zgromadził 85 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych Południowej Wielkopolski.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-11-08
 
 
Wyniki I Turnieju Klubów Europejskich
Było muzycznie, tanecznie, smakowicie i kolorowo. Gimnazjaliści biorący udział w I Turnieju Klubów Europejskich zaprezentowali wybrane przez siebie państwa Unii Europejskiej oraz popisali się wiedzą ogólną dotyczącą 28 członków Unii w czasie testu pisemnego.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-10-31
 
 
Wyniki I etapu Turnieju Klubów Europejskich
Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Ostrów Wielkopolski i Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości wybrała prace uczniów, które zakwalifikowały się do II etapu Turnieju.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-10-18
 
 
V edycja Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej
Nasz konkurs to największa inicjatywa tego typu w regionie. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród młodzieży ponadgimnazjalnej i nauczycieli, ale także wśród lokalnych mediów. V edycja konkursu została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-10-11
 
 
!!! I TURNIEJ KLUBÓW EUROPEJSKICH !!! Zapraszamy do udziału!
Szanowni Nauczyciele i Gimnazjaliści, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Ostrów Wielkopolski zaprasza do udziału w nowym konkursie - I Turnieju Klubów Europejskich.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-09-03
 
 
Nakręć się na wybory! - nowy konkurs dla młodzieży
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza do udziału w siódmej edycji corocznego ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku konkurs nosi tytuł „Nakręć się na wybory!” i nawiązuje do wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja 2014 r.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-08-08
 
 
Ludzka twarz EFS – nowa edycja konkursu!
Wystartowała VII edycja konkursu dla dziennikarzy Ludzka twarz Europejskiego Funduszu Społecznego. Prace w formie reportażu można nadsyłać do 31 grudnia br. - będą one oceniane w trzech kategoriach: Pióro, Mikrofon i Ekran. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, zostaną również zaproszeni do udziału w wizycie studyjnej do Brukseli. Organizatorem konkursu jest Departament Wdrażania EFS w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Przedstawicielstwem KE w Polsce.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-08-08
 
 
Konkurs dla uczniów Euroscola
Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Euroscola, w którym nagrodą jest dofinansowywany wyjazd do Parlamentu Europejskiego w roku szkolnym 2012/2013. W Strasburgu młodzież bierze udział w symulowanej sesji plenarnej "prawdziwego" Parlamentu Europejskiego, pracuje w "komisjach", głosuje nad "rezolucjami" i cały czas posługuje się językiem obcym, kontaktując się przy tym z równieśnikami z całej Europy.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-03-28
 
 
Aktywni w Brukseli
Zwycięzcy konkursu "Bądźmy aktywni razem!", organizowanego przez Przedstawicielstwo KE w Polsce, na zakończenie Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, teraz odebrali główną nagrodę - wyjazd do Brukseli. Naszymi gośćmi były uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej z oraz uczniowie III Liceum im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. W Brukseli mieli okazję spotkać się z Januszem Lewandowskim i Jerzym Buzkiem.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-02-26
 
 
Obywatel Europejczyk - zaproszenie do udziału w konkursie
Jakie korzyści daje nam obywatelstwo – swojego kraju, a jednocześnie UE? Czy korzystamy ze swoich praw? Jak możemy aktywnie włączyć się w kształtowanie naszego otoczenia? Jak możemy wpływać na to, jak będzie wyglądać w przyszłości Unia Europejska? Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce wraz z Fundacją Schumana zapraszają do udziału w konkursie skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, działających w Szkolnych Klubach Europejskich, jak i tych, którzy chcieliby taki klub w swojej szkole założyć.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-02-15
 
 
Konkurs o domu dla najmłodszych
Rozwijanie w uczniach świadomości przynależnenia do rodziny narodów europejskich i przybliżenie im aspektów geograficznych i kulturowych Europy - takie są główne założenia XI Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci "Europa naszym wspólnym domem", organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Koszalinie. Uczestnicy mogą nadsyłać swoje prace plastyczne do 26 kwietnia br. Partnerem konkursu jest Komisja Europejska w Polsce.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-02-05
 
 
Konkurs o domu
Rozwijanie w uczniach świadomości przynależności do rodziny narodów europejskich, przybliżenie im aspektów geograficznych i kulturowych Europy oraz wymiana doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli - takie są główne założenia XI Ogólnopolskiego Konkursu dla dzieci "Europa naszym wspólnym domem", organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Koszalinie. Można się zgłaszać do 26 kwietnia 2013 roku. Partnerem konkursu jest Komisja Europejska w Polsce.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-01-18
 
 
Chętni na Nagrodę im. Karola Wielkiego 2013 poszukiwani!
Rozpoczyna się kolejna edycja Europejskiej Nagrody Młodzieżowej im. Karola Wielkiego, która przyznawana jest autorom projektów, promujących Europę wśród jej młodych obywateli. Jeśli masz pomiędzy 16 a 30 lat, organizujesz, bądź organizowałeś europejskie wydarzenia dla młodzieży, nie zapomnij się zgłosić przed końcem stycznia!
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2013-01-11
 
 
Konkurs: stwórz swój etat!
Do 21 grudnia można zgłaszać się do konkursu, który wyłoni najlepsze rozwiązania w zakresie społecznej innowacji. Dyrekcja Generalna ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu nagrodzi projekty, które ułatwią Europejczykom znalezienie pracy lub zmianę kwalifikacji zawodowych. Autorzy trzech najlepszych wniosków otrzymają po 20 000 euro na wprowadzenie swoich propozycji w życie.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-12-14
 
 
Postawili na aktywność
Poznaliśmy laureatów konkursu nt. Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej "BĄDŹMY aktywni RAZEM!", zorganizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Najlepsze zespoły otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe, zaś zdobywcy pierwszych miejsc już w lutym pojadą na wycieczkę do Brukseli.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-12-07
 
 
IV edycja konkursu: Młodzi wiedzą o funduszach
Urząd Marszałkowski woj. wielkopolskiego organizuje IV edycję Konkursu: Młodzi wiedzą o funduszach. Inicjatywa kierowana jest do młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej w Województwie Wielkopolskim. W tym roku patronat nad Konkursem objął Europoseł Pan Filip Kaczmarek, który wspierając młodych i aktywnych europejczyków, ufunduje dla zwycięzców i ich opiekunów wyjazd do Brukseli.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-10-29
 
 
IV edycja Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej
Informujemy z przyjemnością, że nasz Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbędzie się dnia 9 listopada 2012r. w Ostrowie Wielkopolskim, objęty został Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Pana Marka Woźniaka oraz Starosty Powiatu Ostrowskiego - Pana Pawła Rajskiego. Jednocześnie przypominamy o upływającym dnia 2 listopada br. terminie zgłoszeń do Konkursu. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w zakładce Konkursy.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-10-26
 
 
Nowe konkursy dla uczniów ostrowskich szkół dotyczące wolontariatu
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pana Jarosława Urbaniaka.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-10-25
 
 
Dzień Wody, Rok Współpracy – konkurs!
Narody Zjednoczone ogłosiły rok 2013 Międzynarodowym Rokiem Współpracy w sprawie Wody. W organizowanym z tej okazji konkursie może wziąć udział każdy chętny. Zadanie uczestników polega na wymyśleniu krótkiego i chwytliwego sloganu w języku angielskim, zrozumiałego i atrakcyjnego dla szerokich rzesz odbiorców. Każdy może zgłosić dowolną liczbę propozycji.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-10-18
 
 
IV edycja Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej
Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT - Południowa Wielkopolska funkcjonujący przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Wielkopolski do udziału w IV Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs odbędzie się dnia 9 listopada br. w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-10-12
 
 
Konkurs na najlepszą pracę magisterską
Staż w Brukseli, studia podyplomowe na dowolnym kierunku oraz dwie wycieczki do Brukseli. Nieźle? To główne nagrody w IV edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych UE. Do udziału w konkursie zaprasza punkt informacyjny Europe Direct – Bydgoszcz przy Wyższej Szkole Gospodarki. Konkurs trwa do końca listopada.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-10-11
 
 
Unia Innowacji w administracji
Pracujesz w administracji publicznej? Masz ciekawe pomysły związane z wprowadzeniem innowacji, które udoskonalają codzienne życie ludzi, wspierają edukację, naukę bądź rozwój małych i średnich przedsiębiorstw? W takim razie konkurs Unii Innowacji jest właśnie dla Ciebie. Najlepsze projekty zostaną wyróżnione nagrodami – po 100 tys. euro! Zgłoszenia można nadsyłać do 15 lutego 2013 r.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-10-11
 
 
Szansa dla młodych tłumaczy
Rusza tegoroczna edycja konkursu Komisji Europejskiej „Juvenes Translatores”. Od 3 września szkoły średnie mogą zgłaszać swój udział - rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową i potrwa do 20 października. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest we wszystkich 23 językach urzędowych UE. Swoje umiejętności 17-letni tłumacze z całej Europy będą mogli zaprezentować jesienią.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-10-11
 
 
Pokolenie 1992 - konkurs
Czy wiesz, że należysz do pokolenia, które praktycznie od urodzenia mogło korzystać z szans, jakie daje wspólny rynek? Komisja Europejska zaprasza do udziału w konkursie wszystkich europejskich 20-latków, którzy chcą wykazać się kreatywnością i mogą wyrazić swoje poglądy na temat jednolitego rynku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i staże. Prace można nadsyłać do 9 września br.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-08-08
 
 
Konkurs Eurodesk Polska
MP5, pendrive, elegancki zestaw do pisania, długopis ze wskaźnikiem laserowym i lampką oraz inne gadżety czekają na zwycięzcę konkursu Eurodesk Polska dotyczącego solidarności międzypokoleniowej. Zadanie konkursowe polega na sporządzeniu fotoreportażu przedstawiającego współpracę młodych ludzi oraz seniorów (50+).
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-07-26
 
 
Komisja Europejska ogłasza konkurs fotograficzny 'Europa w moim regionie'
Konkurs będzie odbywał się na stronie Komisji Europejskiej na Facebooku. Na zwycięzców czeka sprzęt fotograficzny o wartości ponad 1000 euro i wycieczka do Brukseli dla dwóch osób.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-07-24
 
 
Konkurs dla dziennikarzy - "Zdrowie UE"
6 tysięcy euro – tyle wynosi główna nagroda w czwartej już edycji konkursu dla europejskich dziennikarzy piszących o zdrowiu. Tematyka artykułów może również nawiązywać do aktywnego starzenia się lub rzucania palenia tytoniu. Prace konkursowe można nadsyłać do 31 lipca br. – Pisząc o prawdziwych sytuacjach, dziennikarze podnoszą świadomość społeczeństwa w zakresie zdrowia i polityki zdrowotnej – uważa komisarz ds. zdrowia i polityki konsumenckiej John Dalli.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-07-13
 
 
Pokolenie 1992
Czy wiesz, że należysz do pokolenia, które praktycznie od urodzenia mogło korzystać z szans, jakie daje wspólny rynek? Komisja Europejska zaprasza do udziału w konkursie wszystkich europejskich 20-latków, którzy chcą wykazać się kreatywnością i mogą wyrazić swoje poglądy na temat jednolitego rynku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i staże. Prace można nadsyłać do 9 września br.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-04-12
 
 
Konkurs Euroscola 2012/2013
Miło nam poinformować, że rozpoczął się konkurs Euroscola, w którym nagrodą jest dofinansowywany wyjazd do Parlamentu Europejskiego w roku szkolnym 2012/2013. W Strasburgu młodzież bierze udział w symulowanej sesji plenarnej "prawdziwego" Parlamentu Europejskiego, pracuje w "komisjach", głosuje nad "rezolucjami" i cały czas posługuje się językiem obcym, kontaktując się przy tym z równieśnikami z całej Europy.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-03-29
 
 
Konkurs dla młodych europejczyków
Zapraszamy do udziału w konkursie dla młodych europejczyków na 60-sekundowy film pt. „Solidarność pomiędzy pokoleniami” organizowanym przez grupę Europejskiej Partii Ludowej w Komitecie Regionów.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-02-22
 
 
"Przyjazny pracodawca" - nowy konkurs ogłoszony przez WIR w Poznaniu
W ramach projektu realizowanego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu pt. „Flexicurity szansą na zrównoważony rozwój rynku pracy” został ogłoszony Konkurs pt. ”PRZYJAZNY PRACODAWCA”.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-01-27
 
 
Zaproszenie do udziału w konkursie "Co trzy kraje to nie jeden"
Ruszył konkurs, którego celem jest pokazanie korzyści płynących ze współpracy w ramach trio prezydencji. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2012-01-25
 
 
Konkurs ESPO na asystentów
Jesteś zainteresowany/-a pracą w instytucjach unijnych? Sprawdź, czy twój profil odpowiada kryteriom nowego naboru i zgłoś się! Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) organizuje nabór kandydatów na asystentów w następujących dziedzinach: zarządzanie finansami/rachunkowość; komunikacja; zarządzanie projektami/programami/umowami.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-12-27
 
 
Chcesz pojechać do Parlamentu Europejskiego? Konkurs EUROSCOLA jest dla Ciebie!
EUROSCOLA to symulacja obrad plenarnych prawdziwego Parlamentu Europejskiego. Z jedną małą różnicą: miejsca europosłów zajmują uczniowie.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-11-17
 
 
Chcesz pojechac do Parlamentu Europejskiego? Konkurs EUROSCOLA jest dla Ciebie!
EUROSCOLA to symulacja obrad plenarnych prawdziwego Parlamentu Europejskiego. Z jedną małą różnicą: miejsca europosłów zajmują uczniowie.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-11-17
 
 
Sprawdź swój angielski!
Dwutygodniowy wyjazd na kurs języka angielskiego w Wielkiej Brytanii jest jedną z nagród w konkursie EF Global English Challenge, skierowanym do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-11-14
 
 
Zaprojektuj okładkę europejskiego przewodnika
Masz talent i czas? Wymyśl, jak może wyglądać okładka Przewodnika Europa 2012-13 dla młodzieży.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-11-07
 
 
Konkurs promujący idee wolontariatu
Miasto Ostrów Wielkopolski wpisuje się w obchody Europejskiego Roku Wolontariatu i właśnie dlatego został ogłoszony konkurs skierowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-10-31
 
 
Wyniki III-go konkursu wiedzy o Unii Europejskiej
W dniu 25.10.2011r., odbył się III Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp. Zgłoszonych zostało 105 uczestników, którzy przybyli wraz z opiekunami z 11 szkół Południowej Wielkopolski: z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Pleszewa, Jarocina i Krotoszyna.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-10-26
 
 
Konkursy ogłoszone przez Urząd Marszałkowski
Zarząd Województwa Wielkopolskiego, realizując zadania Instytucji Zarządzającej WRPO na lata 2007-2013 odpowiada m.in. za kompleksową promocję Funduszy Europejskich w regionie. Z tego względu ogłoszono II edycję Konkursu na najlepszą pracę magisterską o Funduszach Europejskich w Wielkopolsce oraz Konkurs fotograficzny pn. Fundusze w obiektywie. Inicjatywy te skierowane są do młodych europejczyków, w tym młodzieży akademickiej.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-10-18
 
 
Wyniki konkursu "Jak zmienia się Wielkopolska dzięki funduszom unijnym"
Uprzejmie informujemy, iż dokonaliśmy rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego pn.: „Jak zmienia się Wielkopolska dzięki funduszom unijnym?” Celem konkursu było ukazanie najciekawszych inwestycji zrealizowanych z funduszy europejskich, zlokalizowanych w województwie wielkopolskim.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-10-13
 
 
Wyniki konkursu fotograficznego "Jak zmienia się Wielkopolska dzięki funduszom unijnym"
Uprzejmie informujemy, iż dokonaliśmy rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego pn.: „Jak zmienia się Wielkopolska dzięki funduszom unijnym?” Celem konkursu było ukazanie najciekawszych inwestycji zrealizowanych z funduszy europejskich, zlokalizowanych w województwie wielkopolskim.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-10-13
 
 
Młodzi artyści w kosmosie
Komisja Europejska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, promującym program europejskiej nawigacji satelitarnej "GALILEO". Od 1 września do 15 listopada 2011 roku dzieci z całej Polski mogą nadsyłać swoje prace. Nagrodą będzie nazwanie imieniem zwycięzcy jednego z satelitów, które zostaną wysłane na orbitę w ramach programu Galileo.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-09-12
 
 
III Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT - Południowa Wielkopolska funkcjonujący przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Wielkopolski do udziału w III Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs odbędzie się dnia 25 października br. w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-09-09
 
 
Konkurs na scenariusz zajęć o Europejskim Funduszu Społecznym
Krajowy Ośrodek EFS i Ośrodek Rozwoju Edukacji ogłaszają ogólnopolski konkursu na scenariusz zajęć nt. Europejskiego Funduszu Społecznego. Konkurs jest adresowany do nauczycieli i studentów i potrwa do 31 października br.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-09-09
 
 
III Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT - Południowa Wielkopolska funkcjonujący przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Wielkopolski do udziału w III Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs odbędzie się dnia 25 października br. w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-09-09
 
 
Przetłumacz i wygraj!
Ruszyła piąta edycja unijnego konkursu tłumaczeniowego dla młodzieży Juvenes Translatores. Do 20 października br. zainteresowane szkoły średnie mogą rejestrować się na stronie http://ec.europa.eu/translatores i przygotowywać do tego wielojęzycznego zadania. Uczniowie ze wszystkich wylosowanych szkół w UE zasiądą do tłumaczeń o tej samej porze, w czwartek 24 listopada. Najlepsi z nich w nagrodę pojadą do Brukseli.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-09-06
 
 
Konkurs na najlepsze partnerstwo społeczno - prywatne już trwa!
28 czerwca ruszył nabór zgłoszeń w konkursie, którego celem jest wyróżnienie partnerstw społeczno-prywatnych, czyli takich, w których biznes i podmioty społeczne wykorzystują swój potencjał dla efektywniejszej walki z wykluczeniem społecznym poprzez wykorzystanie narzędzi rynkowych. Organizatorem konkursu jest Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) Biuro Projektowe w Polsce oraz Krajowy Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego (KOEFS).
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-07-15
 
 
Jak zmienia się Wielkopolska dzięki funduszom unijnym? - konkurs fotograficzny
Punkt informacyjny Europe Direct - Południowa Wielkopolska oraz Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim serdecznie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym pn.: "Jak zmienia się Wielkopolska dzięki funduszom unijnym?"
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-07-04
 
 
Wyniki konkursu plastycznego
Spośród ponad 110 prac plastycznych jakie wpłynęły na konkurs pn.: "Zjednoczona w różnorodności czyli mój region w Unii Europejskiej" Komisja Konkursowa wybrała zwycięską pracę, która trafi do ogólnopolskiego kalendarza sieci Europe Direct. Przyznaliśmy także dwa wyróżnienia.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-06-16
 
 
Wyniki konkursu "Instytucje UE oczyma młodych"
W związku z objęciem przez Polskę Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, które nastąpi już 1 lipca br. zorganizowaliśmy konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych. Celem konkursu było zaznajomienie uczniów z instytucjami unijnymi oraz przybliżenie ich funkcjonowania. W konkursie zwyciężyła gazetka przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Granowcu. Przyznaliśmy także dwa wyróżnienia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć konkursowych gazetek.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-06-14
 
 
EuroQuiz 2011
Już po raz czwarty startuje ogólnopolska letnia akcja informacyjno - edukacyjna "EuroQuiz 2011", organizowana przez Komisję Europejską w Polsce. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest rozpoczynająca się 1 lipca br. polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej, a także Europejski Rok Wolontariatu oraz tematyka oszczędzania energii i zapobiegania zmianom klimatycznym. Pierwszym z 15 miast, zaplanowanych na tegorocznej trasie "EuroQuizu 2011", jest Sochaczew. Miasteczko Europejskie pojawi się tam już 12 czerwca, na Placu Kościuszki i będzie częścią organizowanych Dni Miasta. Akcja Komisji Europejskiej potrwa do końca sierpnia. W ubiegłym roku w imprezach organizowanych także w 15 polskich miastach wzięło udział ponad 40 tysięcy osób.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-06-08
 
 
Gimnazjalisto! Weź udział w konkursie i wygraj!
Już wkrótce Polska obejmie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Czy wiecie czym zajmuje się ta unijna instytucja? Czy znacie inne instytucje i organy, które decydują o kierunku rozwoju całej wspólnoty? Macie teraz okazję, aby pogłębić swoją wiedzę i wygrać! Zbierz grupę pięciu osób i wykonajcie wspólnie w waszej szkole gazetkę, przedstawiającą wybraną instytucję unijną.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-03-22
 
 
Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych "Zjednoczona w różnorodności czyli mój region w Unii Europejskiej"
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do uczestnictwa w konkursie plastycznym "Zjednoczona w różnorodności czyli mój region w Unii Europejskiej", którego efektem końcowym będzie wydanie ogólnopolskiego kalendarza sieci Europe Direct na 2012 rok.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-03-15
 
 
Konkurs plastyczny
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do uczestnictwa w konkursie plastycznym "Zjednoczona w różnorodności czyli mój region w Unii Europejskiej", którego efektem końcowym będzie wydanie ogólnopolskiego kalendarza sieci Europe Direct na 2012 rok.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-03-15
 
 
Konkurs na plakat
Masz od 15 do 25 lat? Mieszkasz w Polsce? Zaprojektuj plakat promujący mobilność edukacyjną młodych ludzi w Unii Europejskiej i wygraj jedną z trzech nagród: iPod Touch, aparat cyfrowy lub kamerę.
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-02-21
 
 
Zaproszenie do udziału w konkursie internetowym
Informujemy, że wciąż trwa ogólnopolski konkurs internetowy towarzyszący wystawie "ARBORES VITAE - Ostatnia taka puszcza". Nadal istnieje więc możliwość wygrania wspaniałych nagród, jakimi są trzy pobyty weekendowe w Białowieży i podpisane przez autora albumy "Ostatnia Puszcza Nizinnej Europy" Jana Walencika. Zapraszamy do sprawdzenia swej wiedzy przyrodniczej i powalczenia o wyżej wymienione nagrody. Odpowiedzi na pytania konkursowe można udzielić na stronie internetowej:www.konkurs.arboresvitae.eu
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-02-21
 
 
Spróbuj swoich sił... i wygraj!
Punkt Informacyjny Europe Direct - Południowa Wielkopolska serdecznie zaprasza młodzież ponadgimnazjalną do udziału w eliminacjach Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości. OWOW to interdyscyplinarny konkurs, którego celem jest zainteresowanie młodzieży problematyką wynalazczą. Lubimy i wspieramy takie inicjatywy!
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2011-01-03
 
 
Polka zwyciężczynią konkursu KE na
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2010-07-09
 
 
Konkurs fotograficzny
Zobacz szczegóły » Data dodania:   2010-04-22

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel: 62 735 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u