A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna Europejski Dzień Języków we Wrocławiu
Europejski Dzień Języków we Wrocławiu
[2017-09-19] Europejski Dzień Języków we Wrocławiu

Europejski Dzień Języków jest obchodzony w całej Europie 26 września i już po raz siódmy zawita do Wrocławia. Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowano wiele wydarzeń zachęcających do nauki języków obcych i prezentujących różnorodność językową naszego kontynentu. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, we współpracy z wrocławskimi instytucjami językowymi, bibliotekami i ośrodkami kultury zapraszają na ponad 40 wydarzeń.

Wrocławskie wydarzenia zaplanowano od 21 września do 29 września. Kilkudniowe obchody święta języków to okazja do udziału w interesujących spotkań artystycznych i edukacyjnych, które przybliżą uczestnikom ideę wielojęzycznej Europy. Wystawy, warsztaty i koncerty skierowane są do różnych odbiorców, od najmłodszych do seniorów. W tym czasie będzie można poznać tajniki języka angielskiego, bułgarskiego, czeskiego, francuskiego, hiszpańskiego, kaszubskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego, węgierskiego, włoskiego oraz zaznajomić się z gwarą i kulturą śląską.

Szczególnie zapraszamy na otwarte spotkanie z aktorką Danutą Stenką pt. "Z Widokiem na Kaszuby",  które odbędzie się 25 września w Domu Europy. Zapisy na spotkanie: bit.ly/widok_kaszuby


Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak na niektóre z nich obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy plan wydarzeń można znaleźć na stronie Europejskiego Dnia Języków (link is external).

źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce


 


Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl
stat4u