A A A
Home site Contact SiteMap Administracja
    tel. 62 735 55 48
fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne

 

Strona główna Inne ośrodki informacji europejskiej
Inne ośrodki informacji europejskiej
CENTRA DOKUMENTACJI EUROPEJSKIEJ
Centra Dokumentacji Europejskiej wspierają uniwersytety i instytuty badawcze w promowaniu i rozwijaniu edukacji i badań na temat integracji europejskiej. Zachęcają je do uczestnictwa w debatach na temat Europy i dają zwykłym obywatelom wiedzę w zakresie polityki Unii. Możesz skorzystać z dowolnej oficjalnej publikacji Wspólnot Europejskich w najbliższym CDE.
REGIONALNE CENTRA INFORMACJI EUROPEJSKIEJ
Podstawowym zadaniem każdego RCIE jest prowadzenie otwartego punktu informacyjnego, w którym gromadzone i udostępniane są materiały informacyjne, analizy, opracowania i publikacje z zakresu problematyki Unii Europejskiej.

Ponadto Regionalne Centra organizują w swoich siedzibach, w wyznaczonych dniach tygodnia:

  • wykłady otwarte dla mieszkańców regionu,
  • spotkania dla grup zorganizowanych, tzw. "lekcje europejskie" lub warsztaty dla nauczycieli, samorządowców czy przedsiębiorców oraz przedstawicieli mediów,
  • dyżury ekspertów z instytucji specjalizujących się w tematyce europejskiej,
  • debaty, kluby dyskusyjne, konkursy i konferencje prasowe.
EURES
Celem EURES jest dostarczanie informacji i porad oraz świadczenie usług w zakresie rekrutacji/miejsc pracy (dopasowywanie pracy do profilu) na rzecz pracowników i pracodawców, jak i wszystkich obywateli pragnących korzystać z prawa do swobodnego przepływu osób.
EURODESK POLSKA
Eurodesk to europejski program informacyjny dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Funkcjonuje w 30 państwach. Finansowany jest przez Komisję Europejską oraz rządy państw, które w nim uczestniczą. W zdecydowanej większości z nich - w tym w Polsce - Eurodesk działa w strukturach Narodowych Agencji Programu MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU.
ENTERPISE EUROPE NETWORK
Enterprise Europe Network powstała na bazie dotychczas istniejących sieci Euro Info Centre oraz Innovation Relay Centres. Zadaniem sieci, która właśnie rozpoczyna działalność, jest wspieranie małych przedsiębiorstw i doradzanie im w kwestii unijnych strategii politycznych, programów i możliwości finansowania.

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
 
 
Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel 62 735 55 48
infolinia: 800 6 7 8 9 10 11
europe-direct.ostrow@ctiw.pl
stat4u